Hallitus laski "virus"-VIROLASET tietoisesti suomeen joulun jälkeen.

Anonyymi

Aikaa annettiin vielä reilusti, että kaikki ehtivät saapua ja tarkastamatta. Tämä oli hallitukselta aivan suunnitelmallista, että halpikset saadaan suomeen töihin ennen rajaliikenteen rajoittamista. Nyt matin ja maijjan on käytävä ostamassa viinat alkosta. Mutta toisiaan, "virus"-mielessa ei porrvarihallituksella ollut sinun etu ja "virus" mielessä, vaan se että halpikset saadaan suomeen pikaisesti. Tästä on kysymys myös nk. Skopjen lennoissa. Halpatyövoimaa Fritsin tehtaille varsinaissuomessa. Siinäkään porrvarilla ei ollut sinun etu mielessään.
t. haans.sea

7

128

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Pitää muistaa, että JÄRJESTELMÄ-romahduksessa "virus"-humppa koskee suomenmaalla vain suomalaisia. Teitä pitää näet nyt kupata ja virulaisilla taas tehdään Woittoja !!! Ja hommivat täyttä häkää, matin ja maijjan "lomaillessa" !
      Muistakaa sopulit ottaa Rohkeasti Velkaa, jos rahanne ei riitä, näet "demari"-koira lupasi aamun koromankanavalla "parempien aikojen vielä koittavan" :))

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16761839/porrvarilehti--hs-quotsuomi-tarvitsee-virolaisia-tyontekijoita-quot-!

    • Anonyymi

      Skopjen lennot ?

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Nyt tämä maan juonitteluhallitus valmistelee lakia, jonka mukaan viruloinen työvoima saa matkustaa kotiinsa ja takaisin käytännössä vapaasti mutta SINÄ et, näin ne torppaavat viinanhakureissusi.

      • Anonyymi

        Ei liene mikään yllätys, kun virus leviää valtoimenaan, että juuri virolaiset on nyt pahiten viruksen saastuttama kansa. Näin kertoi koromankanava (mtv3) uutisissaan

        PS Hyvänä kakkosena tulee Skobje, muistithan....


    • Anonyymi

      Hui, 644 uutta tartuntaa !

    • Anonyymi

      Missä halpatyötä, siellä koronaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      272
      17614
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12522
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6232
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      35
      5193
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5058
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      58
      4196
    7. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      69
      4022
    8. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      58
      3794
    9. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3712
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3179
    Aihe